AUDYT PPOŻ

Audyt PPOŻ w zakładzie pracy i porównanie z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie to działanie na które powinien zdecydować się każdy przedsiębiorca. Profesjonalnie przeprowadzony audyt pozwala upewnić się czy pracownicy oraz zakład z całym jego wyposażeniem są właściwie chronione. Ponadto decydując się na tego typu kontrolę i uwzględniając wynikające z niej zalecenia, można być spokojnym, że wypełnione zostały wszelkie obowiązki, które ciążą na pracodawcy. Jak wynika z Ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. 2017., poz. 736. ze zm.) odpowiada za nią bezpośrednio właściciel lub zarządca faktycznie władający obiektem. Jednak istnieje znacznie więcej przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i jest o nich mowa w rozmaitych ustawach oraz rozporządzeniach. Z jednej strony samodzielne zapoznanie się z nimi jest bardzo trudne, z drugiej zaś niedopełnienie któregoś z wymogów grozi pracodawcy poważnymi sankcjami karnymi. Dlatego warto zdecydować się na usługi firmy, która sprawdzi dokładnie czy wszystkie zadania przewidziane w ramach ochrony przeciwpożarowej zostały prawidłowo wypełnione. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji.

AUDYT PRZECIWPOŻAROWY

Audyty wykonujemy na terenie całej Polski, natomiast główny obszar świadczenia naszych usług to rejon Krakowa, Katowic oraz Wrocławia jak również innych miejscowości województwa małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Funkcjonuje na tych obszarach wiele firm, mamy więc już spore doświadczenie w dokonywaniu kontroli PPOŻ, ale jesteśmy również dobrze przygotowani na skuteczną analizę sytuacji w kolejnych przedsiębiorstwach. Zakres kontroli ustalamy indywidualnie z każdym Klientem. Natomiast najlepiej, aby audyt obejmował wszystkie obszary wymagające przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i techniczno-budowlanych. Oczywiście decydując się na niego nie musicie obawiać się Państwo żadnych prawnych konsekwencji. Podczas przeglądu PPOŻ szczególną uwagę zwracamy na: przestrzeganie wymagań ochrony przeciwpożarowej, wyposażenie zakładu w sprzęt gaśniczy i urządzenia przeciwpożarowe, a także zapewnienie ich konserwacji oraz naprawy, warunki ewakuacji, przygotowanie zakładu do prowadzenia akcji ratowniczej w razie powstania pożaru lub innego zagrożenia, aktualność szkoleń PPOŻ i ćwiczeń ewakuacyjnych, dokumentację związaną z bezpieczeństwem pożarowym. Realizacją audytu zajmują się inżynierowie pożarnictwa, menadżerowie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz praktycy prowadzący czynności kontrolno-rozpoznawcze dla organów Państwowej Straży Pożarnej.

Ostatni etap oferowanej przez nas usługi polega na przedstawieniu raportu z audyty. Gwarantujemy, że jeśli weźmiecie Państwo pod uwagę znajdujące się w nim wskazówki, będziecie mogli być pewni, że w zakładzie uwzględnione zostały wszelkie wymogi prawne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Każda z firm, która planuje przeprowadzić audyt PPOŻ na terenie Katowic, Krakowa, Wrocławia lub okolic, powinna skontaktować się właśnie z nami. Kadra, która robi przeglądy posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a do wykonywanych zleceń podchodzi w niezwykle rzetelny sposób. Na dodatek możemy zaproponować Państwu bardzo atrakcyjne i konkurencyjne ceny.